2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012 Özel Kitabı - Abstract Book

Fiyat:
25,00 TL + KDV
Aynı Gün Kargo
NHI İstanbul ve Britanya Kupa Terapisi Topluluğu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 2.Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nun sunum özetlerini içeren bu değerli kitabı size sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.
NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü, unutulan şifa kaynaklarının canlandırılması için hizmet veren bağımsız bir kuruluştur. 2011 yılında dünyada kendi alanında bir ilk olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nu düzenlemiştir. Ana teması ‘Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp’ olan bu değerli sempozyumu, Britanya’da Kupa Terapisi’ni profesyonel olarak temsil eden British Cupping Society (BCS – Britanya Kupa Terapisi Derneği) ile işbirliği içinde gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Geleneksel Tıp, kendine özgü sağlam bir felsefenin üzerine inşa edilmiştir. Bu anlayış binlerce yıl akil insanlar tarafından şekillendirilmiş, eksiklikleri giderilmiştir. Geçtiğimiz yüzyılda geleneksel tıp uygulamalarının terk edilmiş olması insana bütüncül bakan sağlık anlayışı konusunda büyük eksikliklere sebep olmuştur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, yeni tıbbın tedavide başarısını tatmin edici derecede arttıramamışken, Geleneksel Tıbbın birçok rahatsızlıkta tedavi edici etkisi tanınmayı ve araştırılmayı hak etmektedir.
Geleneksel Tıbbın bu başarılı tedavilerinden biri olan Kupa Terapisi, kadim bir iyileştirme sanatıdır. 5000 yıldan uzun tarihi ile zamanın testinden geçmiş, hızla değişen dünya şartlarında insanların hiçbir yan etki görmeden kullanmaya devam ettikleri bir tedavi olma özelliğini korumuştur. Bugünkü tedavi yöntemlerine göre avantajları kanıtlanmış olan Kupa Terapisi’nin klinik etkileri hakkında yüzlerce makale ve araştırma yayınlanmıştır.
Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu, günümüz standartlarında ve bilimsel platformda yeniden ele alınmayı hak eden bu tedavi yönteminin daha iyi bilinmesi, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve hakkında daha geniş araştırmaların yapılabilmesi için alanında son derece önemli bir platformdur. Ayrıca bu bilimsel toplantı, Kupa Terapisi mesleğinin, uygulamalarının, etik kurallarının ve uygulama standartlarının belirlenmesi konularında da çalışma imkânı sağlamaktadır. Sempozyum, akademik çevrelerden, medya ve halktan yoğun ilgi görmektedir.
Ev sahipliğini yapmaktan onur duyduğumuz 2.Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nun gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan Britanya Kupa Terapisi Topluluğu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, geleneksel Tıp ve Kupa Terapisi ile ilgili yapılan çalışmaların mütevazı ancak önemli bir başlangıcı olan bu kitabın, tüm insanlık için faydalı olmasını temenni ediyorum.

Faruk Günindi
NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü Başkanı
Diğer Özellikler
Stok KoduKTP0002
MarkaNHI İstanbul
Stok DurumuVar
9786056288005

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                     


Medicup Ltd, 2013 yılından bu yana, başta Kupa Terapisi olmak üzere tüm Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları için gerekli sarf malzemelerin, uygulayıcı, hasta ve çevre dostu olarak üretmek, Getat Uygulamaları’nın standartlarının ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla çalışıyor.

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'nde kaydı doğrulanmış bir sitedir.


 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Yakuplu Mh. 67. Sk. 4/13 Beylikdüzü, İstanbul - Türkiye
  Kullanım Şartları   (+90) 850 255 1558
  Müşteri Memnuniyeti   medicup@medicup.com.tr
  İade ve Geri Ödeme Politikası      

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.