1. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2011 Özel Kitabı - Abstract Book

Fiyat:
25,00 TL + KDV
Aynı Gün Kargo
NHI İstanbul ve Britanya Kupa Terapisi Topluluğu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 1.Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nun sunum özetlerini içeren bu değerli kitabı size sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü, unutulan şifa kaynaklarının canlandırılması için hizmet veren bağımsız bir kuruluştur. 2011 yılında dünyada kendi alanında bir ilk olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nu düzenlemiştir. Ana teması ‘Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp’ olan bu değerli sempozyumu, Britanya’da Kupa Terapisi’ni profesyonel olarak temsil eden British Cupping Society (BCS – Britanya Kupa Terapisi Derneği) ile işbirliği içinde gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Geleneksel Tıp, kendine özgü sağlam bir felsefenin üzerine inşa edilmiştir. Bu anlayış binlerce yıl akil insanlar tarafından şekillendirilmiş, eksiklikleri giderilmiştir. Geçtiğimiz yüzyılda geleneksel tıp uygulamalarının terk edilmiş olması insana bütüncül baka sağlık anlayışı konusunda büyük eksikliklere sebep olmuştur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, yeni tıbbın tedavide başarısını tatmin edici derecede arttıramamışken, Geleneksel Tıbbın birçok rahatsızlıkta tedavi edici etkisi tanınmayı ve araştırılmayı hak etmektedir.

Geleneksel Tıbbın bu başarılı tedavilerinden biri olan Kupa Terapisi, kadim bir iyileştirme sanatıdır. 5000 yıldan uzun tarihi ile zamanın testinden geçmiş, hızla değişen dünya şartlarında insanların hiçbir yan etki görmeden kullanmaya devam ettikleri bir tedavi olma özelliğini korumuştur. Bugünkü tedavi yöntemlerine göre avantajları kanıtlanmış olan Kupa Terapisi’nin klinik etkileri hakkında yüzlerce makale ve araştırma yayınlanmıştır.

Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu, günümüz standartlarında ve bilimsel platformda yeniden ele alınmayı hak eden bu tedavi yönteminin daha iyi bilinmesi, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve hakkında daha geniş araştırmaların yapılabilmesi için alanında son derece önemli bir platformdur. Ayrıca bu bilimsel toplantı, Kupa Terapisi mesleğinin, uygulamalarının, etik kurallarının ve uygulama standartlarının belirlenmesi konularında da çalışma imkânı sağlamaktadır. Sempozyum, akademik çevrelerden, medya ve halktan yoğun ilgi görmektedir.

1.Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’nun gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan Britanya Kupa Terapisi Topluluğuna sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, geleneksel Tıp ve Kupa Terapisi ile ilgili yapılan çalışmaların mütevazı ancak önemli bir başlangıcı olan bu kitabın, tüm insanlık için faydalı olmasını temenni ediyorum.

The Natural Health Institute in collaboration with the British Cupping Society (BCS) are pleased to present this valuable book which contains the papers presented in the First International Cupping Therapy Symposium, Istanbul 2011.

Natural Health Institute (NHI) is an independent organisation that serves to revive the traditional sources of medical healing. In light of this philosophy the NHI Istanbul together with the BCS organised the first International Cupping Therapy Symposium in 2011. The main theme of this symposium was “Evidence Based Traditional Medicine” and to date it is the sole platform for the dissemination of scientific research and ideas on Cupping Therapy.

Traditional Medicine is based on a unique and well-established philosophy. This understanding has been formed and developed by talented intellectuals over thousands of years. The abandonment of Traditional Medical practices over the last century has created a void in the delivery of holistic patient centred medicine. Despite the advancements in technology and health care sciences, modern medicine still lacks all the tools necessary for healing, cure and prevention. Given the upsurge in both interest and demand for effective Traditional Medicine; it deserves better recognition and more rigorous research.

Cupping Therapy is one of the most successful methods utilised in Traditional Medicine. As a safe and effective treatment method, Cupping Therapy has withstood the test of time and its revival has been both astonishing and clinically pleasing. Given its relative success over conventional forms of medical treatment, numerous research articles have been published proving its clinical benefits.

The International Cupping Therapy Symposium is a highly important platform for disseminating evidence and ideas utilising best current forms of medical and academic practices. In addition, this symposium provides an opportunity for setting international standards of practice and ethics for the Cupping Therapy profession. The symposium attracts huge attention from all sections of society including; academic, public and media.

We would like to thank to British Cupping Society for helping us to put this conference together. I hope that this book which is a modest but important initiative containing Traditional Medicine and Cupping Therapy research that we hope will benefit society at large.
Diğer Özellikler
Stok KoduKTP0001
MarkaNHI İstanbul
Stok DurumuVar
2013000000305

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                     


Medicup Ltd, 2013 yılından bu yana, başta Kupa Terapisi olmak üzere tüm Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları için gerekli sarf malzemelerin, uygulayıcı, hasta ve çevre dostu olarak üretmek, Getat Uygulamaları’nın standartlarının ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla çalışıyor.

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'nde kaydı doğrulanmış bir sitedir.


 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Yakuplu Mh. 67. Sk. 4/13 Beylikdüzü, İstanbul - Türkiye
  Kullanım Şartları   (+90) 850 255 1558
  Müşteri Memnuniyeti   medicup@medicup.com.tr
  İade ve Geri Ödeme Politikası      

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.